Звернення з проханням допомогти у вирішенні критичної екологічної ситуації акваторії р.Іква

 Без названия

Україна
МЛИНІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Степана Бандери, 1, смт Млинів,Рівненська область,  35100,
тел.факс (03659) 6-44-51, E-mail:rada.mluniv@gmail.com  Код ЄДРПОУ 04386338

_____________ № __________                        На № ______ від ______

Голові Рівненської обласної державної
адміністрації
Голові Рівненської обласної ради
Департамент екології та природних ресурсів
обласної державної адміністрації
Голові Млинівської районної державної  адміністрації
Голові Млинівської районної ради
Голові Дубенської міської  ради
Державна  екологічна  інспекція у Рівненській області
Рівненське обласне управління водних ресерсів

 ЗВЕРНЕННЯ

     Виконком Млинівської селищної ради, депутатський конкурс  Млинівської селищної ради, громадськість селища звертається з проханням допомогти у вирішенні критичної екологічної ситуації акваторії р.Іква.

    Через значне навантаження на Млинівське водосховище неочищених стічних вод з Дубенщини та Кременця протягом останніх трьох років в аналізах поверхневих вод фіксуються значні збільшення концентрації мінеральних поживних речовин (азоту, фосфору, калію та інших) та перевищення показників лактопозитивної кишкової палички більш як в 5 разів. В наслідок чого при підвищені температури повітря влітку відбувається  мор риби та масова загибель двостулкової молюски. Ситуацію погіршує той факт, що на території смт Млинова знаходяться гідроелектростанція і всі шкідливі домішки осідають в Млинівському водосховищі.

    Під час моніторингу за станом поверхневих вод для підготовки до  пляжного сезону в 2017 році Млинівський  міжрайонний  відділом  державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» у травні місяці провів відбір 4 проб з річки Іква: с. Коблин, Млинівське водосховище (район кінця вул. Соборної), громадський пляж та міст поблизу технолого-економічного коледжу для дослідження за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.

     Результатами лабораторних досліджень встановлено, що вода з р.Іква та Млинівського водосховища за санітарно-хімічними показниками: наявність коричневого осаду, присутність плаваючих домішок, заниженого  вмісту розчиненого кисню у воді менше 4,0 мг/дм3, завищеного показника біохімічного споживання кисню (БСК5), значного перевищення нормативних значень мікробіологічних показників (від 4,8 до 22 раз), в усіх місцях відбору, а особливо, р. Іква в районі церкви с. Коблин (перевищення в 22 рази) не відповідає вимогам Санітарних правил і норм № 4630-88 «Охорона поверхневих вод від забруднення».

         Виявлене забруднення води не дозволяє відкрити пляжний сезон на річці Іква в смт Млинів у визначені законодавством терміни та викликає глибоке занепокоєння щодо екологічної ситуації акваторії р.Іква серед місцевих жителів, приїжджих відпочивальників і рибалок.

    Виходячи з вищенаведеного для уникнення екологічної катастрофи, недопущення стихійних акцій протесту, звертаємось з проханням терміново вжити заходів на усунення загрози екологічної небезпеки для життя мешканців селища.

Селищний голова                                                                                                                        Д.Левицький

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

© 2021 Млинівська територіальна громада ·  Адаптація, підтримка: OTG IT Mluniv

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: