НОВІ ПРАВИЛА ПРИЗНАЧЕННЯ АЛІМЕНТІВ

                 Нещодавно набрав чинності Закон України № 2037-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів».

          Документ прописує, що аліменти є власністю дитини, а той з батьків, на ім’я якого вони виплачуються, розпоряджається аліментами винятково за цільовим призначенням в інтересах дитини.
Відтепер спосіб виконання батьками обов’язку утримувати дитину за рішенням суду присуджується за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Крім того, спосіб стягнення може бути змінено за позовом одержувача аліментів.
        Додано нові суттєві обставини, що враховуються при визначенні розміру аліментів. Згідно закону, віднині на розмір аліментів може вплинути наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, крім того, сума стягнення може зрости, якщо стягувачем аліментів буде доведено витрати платника, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи. При цьому, дане положення враховуватиметься, якщо платником не буде доведено джерело походження коштів. Нині не рідко можемо спостерігати за ситуацією, коли особа їздить на дорогому автомобілі та винаймає елітне житло, однак, за документами отримує мінімальну заробітну плату. Законодавець це врахував та запровадив щодо аліментів , так званий, витратний метод обчислення доходів. Тобто, якщо раптова недешева покупка була результатом кропітких та тривалих відкладень із заробітної плати, або зроблена на подаровані кошти, суд не враховуватиме її при визначенні суми стягнення, однак, якщо надані стягувачем докази очевидно свідчитимуть про наявність у платника тіньового доходу – останньому доведеться платити більше.
Змінено положення ч. 2 ст 182 СК України щодо розміру аліментних плат. Тепер Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2017, № 3, ст.31) та встановлених ним прожиткових мінімумів на дітей, мінімальними аліментами на дитину віком до 6 років буде 713 грн., а з 1 грудня – 746 грн.; для дитини віком від 6 до 18 років – 888,5 грн., а з 1 грудня – 930 грн.

           Відтепер питання стягнення аліментів можливо вирішити на багато швидше – в порядку наказного провадження, обійшовши позовну тяганину. Щоправда, в даному випадку може бути присуджена тільки встановлена законом сума/частка від заробітку платника і якщо у стягувача буде необхідність стягнення більшої суми, доведеться дане питання вирішувати класично – у порядку позовного провадження.

За більш детальною інформацією, або безоплатною вторинною правовою допомогою(звернення до суду) можете звернутись до «Млинівського бюро правової допомоги»: смт. Млинів, вул. Поліщука, 18. Тел. 6-50-75, 068 37 111 42.

Начальник

«Млинівське бюро правової допомоги»                                                          В. Синицький

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

© 2021 Млинівська територіальна громада ·  Адаптація, підтримка: OTG IT Mluniv

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: