Інформація про формування та застосування тарифів на комунальні послуги: централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, поводження з побутовими відходами в смт. Млинів.

Згідно із статтею 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» послуги централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами належать до комунальних послуг.

Відповідно до вимог законодавства, КП «Комбінат комунальних підприємств» здійснює розрахунки економічно обґрунтованих витрат на надання комунальних послуг і подає їх органу, уповноваженому здійснювати встановлення тарифів, Млинівській селищній раді.

Механізм формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення визначено Порядками формування таких тарифів, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 № 291, що діє з 01.05.2019) та постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 № 1010 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами».

Слід зазначити, що тарифи на комунальні послуги розраховуються КП «Комбінат комунальних підприємств» та встановлюються Млинівською селищною радою тільки для споживачів цих послуг у смт. Млинів.

При цьому тарифи на комунальні послуги можуть відрізнятися від різних  регіонів України. Поясненням цьому є ряд об’єктивних причин.

По-перше, формування тарифів на комунальні послуги значною мірою залежить від місцевих особливостей виробництва та надання цих послуг споживачам.

Так, специфіка господарської діяльності підприємства залежить від різних чинників, які так чи інакше впливають на фінансові результати діяльності та рівень тарифів. Зокрема, до таких чинників відносяться: технологічні особливості виробництва послуг, технічний стан мереж та обладнання (зношеність основних засобів), обсяги надання та місцеві особливості споживання послуг, витрати матеріальних ресурсів на ремонт та експлуатацію водопровідних та каналізаційних  мереж, в тому числі постійно зростаюча вартість електроенергії, якої в собівартості послуг водопостачання – 41,0%, в послугах водовідведення – 30,0%, розміру мінімальної заробітної плати, затвердженої на державному рівні.

По-друге, тарифи на комунальні послуги переглядаються (встановлюються) уповноваженими органами у різні періоди часу;

По-третє, тарифи на комунальні послуги встановлюються уповноваженими органами (органами місцевого самоврядування) з різним рівнем відшкодування собівартості, що залежить, в першу чергу, від можливостей територіальних громад покривати частину витрат від надання послуг з відповідного місцевого бюджету, як це передбачено Законом України «Про ціни і ціноутворення».

Встановленню тарифів на комунальні послуги має передувати процедура інформування споживачів про намір зміни тарифів на комунальні послуги через розміщення на сайті Млинівської селищної ради.

У разі прийняття Млинівською селищною радою рішення про зміну тарифів на комунальні послуги КП «Комбінат комунальних підприємств» у строк, що не перевищує 15 днів з дати введення їх у дію, повідомляє про це споживачам смт. Млинів з посиланням на рішення селищної ради.

Застосування тарифів здійснюється згідно з умовами договору, укладеного між споживачем комунальних послуг та КП «Комбінат комунальних підприємств».

Водночас повідомляємо, що державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін в Україні здійснюється Держпродспоживслужбою.

 

Директор                                         П.Генсля

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

© 2021 Млинівська територіальна громада ·  Адаптація, підтримка: OTG IT Mluniv

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: