Міністерство юстиції України розпочало розбудову цифрової інфраструктури

Міністерство юстиції України розпочало розбудову цифрової інфраструктури пенітенціарної системи та запустило Єдиний реєстр засуджених осіб, узятих під варту. Впровадження Єдиного реєстру засуджених дозволяє формувати профайл засудженого та ув’язненого, а також створити єдину базу даних інформації про засуджених та ув’язнених. Реєстр також допоможе забезпечити оперативну комунікацію між органами і установами пенітенціарної системи та пробації.

Під реєстром розуміється інформаційна система, що містить відомості про засуджених, осіб, узятих під варту, та складається з трьох модулів (підсистем):

інформаційно-аналітична підсистема обліку засуджених та осіб, узятих під варту;

підсистема електронних сервісів управління справами суб’єктів пробації;

підсистема електронних сервісів медичного забезпечення засуджених та осіб, узятих під варту.

Наразі на державному підприємстві «Національні інформаційні системи» для представників Міністерства юстиції України, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної установи «Центр пробації» та проекту EDGE відбулася презентація Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, який наразі проходить тестову (пробну) експлуатацію.

До переваг роботи Реєстру можна віднести: передачу реєстраційних справ між підрозділами установ виконання покарань (УВП), уповноважених органів з питань пробації; формування аналітичних звітів, а також можливість формування електронних запитів/відповідей при взаємодії УВП та уповноважених органів з питань пробації під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк. Завдяки цьому працівники УВП оперативно отримують необхідну інформацію, не чекаючи паперової відповіді від уповноважених органів з питань пробації при підготовці до звільнення засудженого. Окрім того, завдяки можливості експортувати результати пошуку реєстраційних карток, справ тощо таку інформацію можна надалі використовувати, наприклад, для формування звітів та ін.

Міністерство юстиції України створило та починає використовувати програмне забезпечення з елементами штучного інтелекту, щоб аналізувати злочинців та визначити, чи можуть вони в майбутньому знову порушувати закон.

Програму назвали «Касандра». Вона має полегшити роботу співробітникам пробації, які готують досудову доповідь. Це документ, який допомагає суддям встановлювати міру покарання. У ньому описується особистість обвинуваченого, а також оцінюється ймовірність скоєння ним нових злочинів у майбутньому.

«Касандра» цей процес автоматизує, – каже міністр юстиції Денис Малюська. Програма пропонує відповісти на запитання, а на виході співробітник пробації отримує оцінку ймовірності скоєння нового злочину від 0 до 97. Оцінку ставить алгоритм відповідно до відповідей. За те чи інше питання він дає бали, а потім їх підсумовує. Він додає, що невдовзі «Кассандра» буде також самостійно визначати, скільки балів необхідно дати за відповідь на те чи інше питання, а ще через кілька років навчиться давати відповіді не тільки на перелік питань, а й аналізувати всі інші дані, які є в держави про злочинця.

Відповідно до дослідження, проведеного на замовлення Національної довідкової служби з кримінального правосуддя США, використання штучного інтелекту може допомогти не лише у затриманні злочинців (наприклад, на підставі систем розпізнавання облич на фото і відео), але і запобігати злочинам. Зазвичай цю роботу виконують поліцейські та служби пробації.

Але важливо зазначити, вчені вивчали можливості штучного інтелекту, однак на практиці можуть виникати непередбачувані проблеми.

Оскільки штучний інтелект базується лише на даних, які відомі, він може працювати некоректно у деяких випадках. Так, якщо злочинець раніше не траплявся правоохоронним органам і не був засуджений, про нього не буде інформації. Відтак програма вважатиме, що він становить меншу загрозу для суспільства.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

© 2021 Млинівська територіальна громада ·  Адаптація, підтримка: OTG IT Mluniv

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: