Мандри по-млинівськи. Або чим ще здивувати бувалих.

Схилився вечір над Іквою,
Понурився прадавній в’яз,
Десь в далині сміється молодь
Та птах співає все тихіш щораз.

Задумаюсь, і десь в дитинство як порину,
У ту ж природу та  Ікву,
Так защемить, доболю, добре стане,
Ні, з Млинова ніколи не піду……

         Такі рядки надихнули мене як дилетанта-аматора та зовсім не творця віршованого слова не даремно. А ось про все детально розповім далі.
19 червня у Млинові відбулася подія не стандартна за своїм характером, але особлива за своїм призначенням та ідеєю. У рамках туристичного проекту «Тур Вишиваним шляхом» Млинів відвідали 2  тревел–блогери Ірина Журавель та Сергій Нагорний. У чому ж полягала значимість цієї події запитаєте Ви? Отож, заінтригую та  занурюсь в історію створення ідеї так званого Вишиваного шляху.
У 2011 році автор проекту Анатолій Циркун подолав всесвітньо відомий Шлях Пілігримів в Іспанії-  El Camino de Santiago.  Цим шляхом уже понад півстоліття подорожують мандрівники з усього світу. Анатолій був у дорозі 11 днів і пройшов пішки близько 300 км. Це була подорож, що змінила його подальше життя!

        Надихнувшись і перейнявши міжнародний досвід, організатори «Вишиваного шляху» вирішили розробити унікальний туристичний шлях через всю Україну, який би інтегрувався в європейську мережу маршрутів.

Під час розробки концепту проекту автори зіткнулись із двома проблемами:

  1. Туристична Україна, на жаль, поки залишається незвіданою не тільки для іноземців, але й для самих українців.
  2. Україна відома світові здебільшого через Революцію Гідності та низку трагічних подій, що нині відбуваються на Сході.

        Проект вирішуватиме ці дві проблеми водночас. Саме зараз потрібно розпочати активну роботу над розвитком внутрішнього туризму та створенням іміджу України як цікавої, різноманітної, туристично привабливої країни.
        Отож, ідейні українці створили туристичний пішохідний та велосипедний маршрут нашою країною. Він пролягає через 10 областей від Ужгорода до Харкова та в буквальному і символічному сенсі об’єднує Західну та Східну частини нашої з вами Батьківщини.
Як все починалось у нас? Дізнавшись про проект, підхопивши ідею показати незвідану Україну, запропонувала організаторам змінити вже узгоджений маршрут, який мав проходити на Рівненщині лише через Дубно та Остріг, та завітати до нашого мальовничого селища. І ось, 19 червня «Вишиваний шлях» довів досвідчених мандрівників і до Млинова.  (Детально із анонсом проекту можна було озайомитись у попередньому номері часопису «Гомін»).
Почалося все звісно із пам’яток архітектури та відвідин Млинівського краєзначого музею. Не злякали гостей навіть таємничі  історії про «білу пані», що іноді холодить серця хранителям музейних експонатів.
За цікавою та змістовною розмовою про  проект та подорожі у конференц-залі приміщення колишнього темплюма графів Ходкевичів гості та присутні не зважали на час, спілкувались невимушено, особливо наша млинівська  перспективна молодь, яка впереше у Млинові побувала на такому заході.
Вразили гостей і українська пісня у виконанні бандуристки за душею та ветеринара за покликанням, а нині, студентки Млинівського технолого-економічного коледжу, і, назвичайно колоритний, захопливий майстер-клас та частування медової продукції від неординарного викладача бджолярної справи.
Спокійні та заколихані, не то гарною українською піснею, не то ароматом солодкої медовухи, наші блогери Ірина та Сергій змушені були знову зібрати усі сили та активізуватись, адже їх чекала «Пательня» та гарячі ідеї від таких же по духу та трішки молодших за віком хлопців і дівчат.
Молодь не обійшлася без креативу, спершу поринулася у минуле – як все починалось,  влаштувала низку фото-спогадів, поділилась планими на майбутнє та вже реалізованими заходами, а потім, показала святая-святих  – так би мовити «бренд-офіс» «Пательні», місце на своєрідній сцені, де творяться ідеї та релаксуються мізки. Своїми думками та поглядами на життя, хлопці та дівчата не залишили байдужими серця блогерів, показали, що є майбутнє в української нації та його творитимуть і наші млинівчани.
Майстер-класом по колу «Пательні» на фіксах (для тих, хто не в темі – своєрідний велосипед з фіксованою передачею у якого відсутній вільний хід) та загальним селфі наші майбутні фізики, хіміки, письменники, бізнесмени, реформатори залишились на «Пательні» ділитись враженнями, а наші гості нарешті вирушили до місця релаксації та наповнення творчої енергії на базу «Елінг», де працівники Млинівської селищної ради влаштували їм справжню еко-вечерю, що готувалася на вогні, приправлена чистими думками та гарним настроєм. І юшка, і м’ясо вдалися на славу, після тривалих тревел-пригод наші подорожуючі змогли цілком розслабитись та зарядитись позитивом від гостинного прийому й  тихеньких неквапливих хвиль задумливої Ікви.
Із добрими помислами та ситим шлунком гості приготували свої наплічники, налаштувавшись на ночівлю, яку гостинно надав Млинівський технолого-економічний коледж. Проте, і тут, ми вирішили не закінчувати дивувати гостей, а підтримали ідею хопців із «Пательні», які влаштували прогулянку на човні нашою чарівною річкою. А наступного дня мандрівників уже чекав Остріг, нові пригоди та нові обличчя…
28 червня у Києві запланований святковий ВелоФініш Туру. Четверо мандрівників очолюватимуть фінішний вело парад, який рухатиметься двома колонами – від станції метро Героїв Дніпра та від станції метро Виставковий центр до Майдану Незалежності. Дізнатись більше можна за посиланням: http://ornamentway.com
Нагадаю, що слідкувати за новинами проекту «Тур Вишиваним шляхом», побачити знайомі млинівські краєвиди можна на сайті та в соціальних мережах:
www.ornamentway.com
www.instagram.com/ornament.way
www.youtube.com/channel/UCmbN2Go8bEs-qewcc0MQoAg
www.facebook.com/VyshyvaniyShlyakh

      Окрім, того увесь узагальнений матеріал у рамках проекту, зібраний в тому числі й на Млинівщині буде змонтований вже після прибуття тревел-блогерів до Києва, та організатори сподіваються, що він найде потужну медійну підтримку в Украні та його зможуть оцінити не лише наші співвітчизники.
Отож, все склалось. І гості натхненні помандрували далі, і млинівчани не підвели. Так, ми маємо звичний для нас Млинів, але такий неймовірний та захопливий для інших. І є у нас те багатство, якого не має навіть насичена туристами та розкручена агенствами і медіа закордонна земля. Можливо, хтось скептично оцінить такий задум, знову зробить акцент на поточних проблемах  та зануриться у критику. Це, звісно, справа кожного. Але якщо ми зуміємо не боятися показувати наші чесноти та лобіювати вирішення нагальних місцевих проблем усі разом, то буде лише на користь справі. А вона того варта.  Потрібно лишень зусилля та бажання змінюватись. Почнемо з малого, і можливо, наші діти вже будуть жити по іншому.
Хочу від себе особисто, за розуміння і підтримку, подякувати Яцкевичу В’ячеславу Романовичу та його чудовій команді – працівникам Млинівського технолого-економічного коледжу, Фесі Валерію Степановичу та працівникам Млинівської селищної ради, Катерині Тимощук, Миколі Бируку, молодим активістам «Пательні» і безпосередньо Назару Приступі та його друзям, місцевим ЗМІ, Людмилі Засадко та усім активним млинівчанам, які долучилися.

Локальний координатор
проекту «Тур Вишиваним шляхом»
Оксана Цуркан

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

© 2021 Млинівська територіальна громада ·  Адаптація, підтримка: OTG IT Mluniv

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: