Дороги у небезпеці

Літо – час канікул та відпусток, утім літо і час жнив. І саме у цю пору найбільше руйнується покриття автомобільних доріг, адже несумлінні перевізники задля швидкої наживи порушують норми вантажних перевезень.

Наразі за правовим полем вага вантажів разом із автомобілем не повинна перевищувати 40 тонн, а для контейнеровозів – 44 тонни. Крім того, вагові параметри контролюються і за тиском на вісь: одиночну – 11 т, здвоєну – 16 т та строєну – 22 т.

А за інформацією служби автомобільних доріг України, на теренах держави 74% шляхів будувалися під розрахункові навантаження на вісь – 6 т та загальною вагою не більше – 24 т.

Більше того, влітку за температури повітря вище 28 °C автотранспорту масою понад 24 т і навантаженням на вісь більшим за 7 тонн заборонили рухатись дорогами вдень. Аби вберегти дорожнє покриття, такі сезонні правила діють на теренах всієї держави, а за їхнє невиконання винних притягають до адмінстративної відповідальності.

Події минулого тижня свідчать про ігнорування сільськогосподарськими виробниками, які працюють на території нашої громади, цих вимог і призводять до надзвичайних ситуацій, як наприклад в Пітушках, від перевантаження транспортного засобу провалилась польова дорога і автомобіль КАМАЗ перевернувся. Утім, часто-густо перевізники разом з вагою вантажу перевищують і межі здорового глузду: зайва маса складає не тонну чи дві, а десять чи двадцять тонн. Звісно, така ситуація неабияк псує автомобільні шляхи за межами населених пунктів. А щорічні збитки, які завдають дорогам “надважковаговки”, перевищують мільйони гривень.

За дорученням селищного голови 3 серпня проведена оперативна робоча нарада за участю інспектора з дорожнього нагляду Млинівського ВП Шевчука В.М., працівників фінансово-економічного управління, юридичного відділу селищної ради, представників громадськості та преси.

Аби хоч трохи врятувати шляхи у літню спеку від руйнування надважкими “фурами”, прийнято рішення про проведення рейдів по  перевантаженню вантажівок, що курсують дорогами громади.

Питання здійснення контролю за дотриманням габаритно-вантажних параметрів є одним з основних у роботі служби Укртранспбезпеки. Тому керівництво селищної ради звернулось за допомогою до обласної установи Укртранспбезпеки, але на жаль, в даний час габаритно-вантажний комплекс, – єдиний в області, перебуває у ремонті.

Аграріям, які здійснюють перевезення урожаю по дорогах на території ОТГ, направлені відповідні листи з проханням дотримуватись правил здійснення перевезень вантажними автомобілями.

Для інформування водіїв про щорічне обмеження руху встановлюються відповідні обмежувальні знаки, по всій території селищної ради (ОТГ). Проведений моніторинг потреби таких знаків по всій території ОТГ показав про доцільність збільшення їх кількості. В даний час ведеться відповідна робота в цьому напрямку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

© 2021 Млинівська територіальна громада ·  Адаптація, підтримка: OTG IT Mluniv

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: