Положення про порядок отримання учасниками АТО, які отримали статус учасника бойових дій, та членами сімей загиблих учасників АТО, які отримали статус учасника бойових дій, земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на території смт Млинів

Додаток

до рішення Млинівської селищної ради

№ 2415 від 29.11.2018 р.

 

Положення

про  порядок  отримання  учасниками АТО, які отримали статус

учасника бойових дій, та членами сімей загиблих учасників АТО,

які отримали статус учасника бойових дій, земельних  ділянок

для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд на  території смт Млинів

 1. Дане Положення розроблене відповідно до Конституції України, статті 416 Цивільного кодексу України, частини 6 статті 118, статтями 121, 122 Земельного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 14 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту», частиною 3 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» з метою задоволення звернень громадян – учасників АТО, які отримали статус учасника бойових дій та членами сімей загиблих учасників АТО, які отримали статус учасника бойових дій) з приводу надання їм земельних ділянок для індивідуальної житлової забудови.
 2. Відведення земельних ділянок учасникам АТО, які отримали статус учасника бойових дій та членам сімей загиблих учасників АТО, які отримали статус учасника бойових дій для індивідуального житлового будівництва на території селища Млинів здійснюється першочергово, на підставі пункту 14 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
 3. На безоплатне отримання у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд мають учасники АТО, які отримали статус учасників бойових дій та члени сімей загиблого учасника АТО, який отримав статус учасника бойових дій, за умови, що вони не скористалися своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Членами сім`ї загиблого учасника АТО, який отримав статус учасника бойових дій, вважаються: дружина, неповнолітні діти, батьки.

 1. Для безоплатного отримання у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд учасникові АТО, який отримав статус учасника бойових дій та членам сім’ї загиблого учасника АТО, який отримав статус учасника бойових дій необхідно надати до Млинівської селищної ради:

– клопотання довільної форми з визначенням у ньому розміру та цільового призначення ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд;

– довідку з місця проживання про те ,чи використав заявник право безкоштовного отримання у власність земельної ділянки для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд;

– посвідчення учасника бойових дій або витяг з наказу військової частини, в які перебував учасник АТО або довідку про безпосередню участь в АТО з посиланням на наказ та термінами перебування в зоні АТО;

– ксерокопія паспорта /стор.1,2 , реєстрація/ та ідентифікаційного коду;

–  довідка про склад сім’ї з місця проживання;

– акт депутата селищної ради про постійне місце проживання заявника –учасника АТО та членів його сім`ї (в разі постійного проживання заявника – учасника АТО в селищі без реєстрації);

– посвідчення інваліда – учасника бойових дій;

– для членів сім’ї загиблих – копія свідоцтва про смерть учасника АТО, який отримав статус учасника бойових дій, та копії документів, що підтверджують родинні зв’язки;

– копія доручення ,на підставі якого інтереси заявника представлятиме його уповноважена особа, у разі якщо заявник знаходиться на лікуванні в медичному закладі або перебуває в зоні АТО.

 1. Критерії черговості надання земельних ділянок:

– перша черга: члени сім’ї загиблого, який отримав статус учасника бойових дій, який був зареєстрований або постійно проживав у Млинівському районі за умови, що він не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд;

– друга черга: поранені або інваліди – учасники АТО, які отримали статус учасника бойових дій, які зареєстровані або постійно проживають у Млинівському районі за умови, що вони не скористались своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд;

– третя черга: заявники – учасники АТО, які отримали статус учасника бойових дій, які зареєстровані та постійно проживають на території Млинівської селищної ради більше 3-х років за умови, що вони  не скористалися своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового  будинку, господарських  будівель і споруд.

– четверта черга: заявники – учасники АТО, які отримали статус учасника бойових дій, які зареєстровані та постійно проживають на території Млинівського району більше 3-х років за умови, що вони  не скористалися своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового  будинку, господарських  будівель і споруд.

– пʹята черга: заявники – учасники АТО, які отримали статус учасника бойових дій, які не зареєстровані, але постійно проживали на території Млинівського району не  менше 3-х років, за умови, що вони не скористалися своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового  будинку, господарських  будівель і споруд.

– шоста черга: заявники – учасники АТО, які отримали статус учасника бойових дій,які зареєстровані, але не постійно проживають на території Млинівського району більше 3-х років, за умови, що вони не скористалися своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового  будинку, господарських  будівель і споруд.

– сьома черга: заявники – учасники АТО, які отримали статус учасника бойових дій, які не зареєстровані та не проживають на території Млинівської селищної ради, за умови, що вони не скористалися своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового  будинку, господарських  будівель і споруд.

5.1. Заяви учасників АТО, які отримали статус учасника бойових дій, які зареєстровані та постійно проживають в смт Млинів, не менше 3-х років, за умови, що вони не скористалися своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового  будинку, господарських будівель і споруд, у виняткових випадках, що не передбачені в пункті 5 Положення розглядаються на підставі документів передбачених пунктом 4 Положення шляхом голосування.

 1. Черговість надання у власність земельної ділянки визначається з учасників АТО на підставі документів передбачених у пункті 4 цього Положення та критеріїв черговості зазначених у пункті 5 цього Положення.
 2. Для розгляду заяв учасників АТО, членів сім’ї загиблого, які отримали статус учасників бойових дій (членів сім’ї загиблого учасника АТО, який отримав статус учасника бойових дій) комісія із впорядкування черги учасників бойових дій по виділенню земельних ділянок під будівництво житлового будинку, господарських будівель і споруд в смт Млинів Млинівської селищної ради здійснює перевірку поданих документів.

За результатами розгляду заяв та поданих документів комісія із впорядкування черги учасників бойових дій по виділенню земельних ділянок під будівництво житлового будинку, господарських будівель і споруд в смт Млинів звертається з клопотанням та витягом з протоколу комісії звертається до Млинівської селищної ради про надання земельної ділянки учаснику АТО/ членам сім’ї загиблого.

Млинівська селищна рада на підставі клопотання комісії із впорядкування черги учасників бойових дій по виділенню земельних ділянок під будівництво житлового будинку, господарських будівель і споруд в смт Млинів приймає рішення про надання дозволу або відмову у надані дозволу заявнику на розробку проекту землеустрою.

 1. Після прийняття селищною радою рішення про надання дозволу учаснику АТО (членам сім’ї загиблого) на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під індивідуальну житлову забудову учасник АТО (члени сім’ї загиблого) у встановленому чинним законодавством порядку замовляє такий проект у землевпорядній організації, що має ліцензію на виконання землевпорядних робіт.
 2. Порядок, вартість, терміни та інші умови розроблення землевпорядної документації визначаються договором, укладеним між заявником і виконавцем цих робіт землевпорядною організацією. Нормативи та строки розробки землевпорядної документації визначаються чинним законодавством України.
 3. Відповідальність за достовірність та відповідність розробленої документації із землеустрою згідно з чинним законодавством несуть її розробники.
 4. Учасники АТО, які отримали статус учасника бойових дій (члени сім’ї загиблих учасників АТО , які отримали статус учасників бойових дій), які не бажають отримувати запропоновану земельну ділянку, мають право відмовитись від неї шляхом подання відповідної заяви на ім’я селищного голови. У такому випадку заявник/члени загиблого учасника АТО знімаються з обліку.

 

 

 

Секретар селищної ради                                                                  О.Міщанюк

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

© 2021 Млинівська територіальна громада ·  Адаптація, підтримка: OTG IT Mluniv

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: